Ako vznikla coworkingová dielňa krajčovina.sk

Moderne vybavenú krajčírsku dielňu dnes nestretnete na každom kroku. A ak je to navyše dielňa, ktorá nevyrába len sama pre seba ale chodia do nej šiť aj iní ľudia, tak to je už celkom rarita. Položme si však otázku, prečo by coworkingovo zdieľaná dielňa nemohla fungovať aj pre odevný priemysel a handmade. Mnoho tvorivých ľudí tak nemusí improvizovať v domácich podmienkach, ale môže kedykoľvek prísť a pracovať na svojich vlastných veciach v profesionálnej dielni. Na moderných strojoch, ktoré sú kvalitne servisované, pripravené a nastavené. V dielni, kde je dostatok priestoru, svetla a všetko potrebné príslušenstvo, sklad metráže a galantérie a navyše príjemný kolektív a dobrá nálada.

Čo je teda Krajčovina.sk? Je to projekt našej umeleckej dielne best4stage.com. Firma Best4stage je na trhu viac ako 10 rokov a venujeme sa prevažne výrobe javiskových a divadelných kostýmov pre zahraničné umelecké inštitúcie. V súčasnosti na Slovensku prevádzkujeme dve zabehnuté krajčírske dielne s takým technickým a personálnym zázemím, ktoré nám dávajú veľkú výrobnú aj kreatívnu nezávislosť a pracujú u nás ľudia, ktorí sú špičkou vo svojom odbore.

Dnes sa veľa hovorí o slow fashion, zodpovednej móde a podpore lokálnej remeselnej výroby. Prestaňme sa teda nečinne prizerať tomu, ako nás valcuje tsunami lacnej konfekcie z Ázie. Vytiahnime svoje nápady zo šuflíka a poďme zvrátiť tento trend. Máme na Slovensku ľudí šikovných, tvorivých, no väčšina z nich nemá prostriedky na to, aby dokázala svoje projekty zrealizovať a chýba im výrobné zázemie. Hobby stroje sú síce fajn, ale profesionálny výrobok na nich nevykúzlite. Šikovný marketing možno dokáže predať, ale dlhodobú konkurencieschopnosť nezabezpečí a navyše je to drahé. Je škoda, že mnoho nápadov sa nikdy nezrealizuje alebo sa na nich urobí toľko kompromisov, že z pôvodného, často úžasného návrhu či skice vlastne nič nezostane. Pretože na komplikovanejšie krajčírske operácie skrátka chýbalo vybavenie alebo sa nevyladil prototyp. Ak pracujete v profesionálnej dielni, pracujete efektívnejšie. Výroba je tak rýchlejšie na svete a navyše za menej peňazí, energie a s profesionálnym výsledkom.

Vraví sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Príďte sa k nám pozrieť, radi vám ukážeme, čo všetko dokážete v dielni urobiť. Nájdete nás na dvoch miestach, jedna dielňa je v Trenčianskych Miticiach a druhá je na Záhorí, v Lakšárskej Novej Vsi.

Viac informácii o dielni best4stage nájdete na:

www.best4stage.com