Akcia Rúškobranie 2020. „Priatelia vo vire, ďakujeme Vám“

Druhá júnová sobota prilákala na chatu pod Ostrým vrchom mnoho turistov. Na väčšine z nich bolo poznať, ako si to užívajú po mesiacoch obmedzení, ktoré nám priniesla karanténa. V ten deň tam okrem náhodných turistov bola aj naša veľká, skoro 60-členná partia ľudí, ktorá si zaslúžene užívala oddych možno viac ako bežný návštevník. Všetko ľudia z textilnej branže, ktorí v čase karantény pracovali skoro bez prestávky dni a noci a šili ochranné rúška, aby mohli firmy v našej krajine fungovať a nákaza sa nešírila.

Nápad pozvať našich spolupracovníkov, partnerov a priateľov best4stage na spoločnú akciu nás všetkých v dielni Krajčovina.sk nadchol. Vítaní boli aj rodinní príslušníci, takže prišlo mnoho detí a nechýbali ani štvornohí priatelia…

Po náročných týždňoch plných hektického šitia rúšok sme akcii dali príznačný názov „Rúškobranie“. Všetky aktivity sme naplánovali tak, aby neboli zlučiteľné s nosením rúšok a mohli sme ich tak konečne symbolicky odložiť. Príroda v okolí Strážovských vrchov je prekrásna a tí športovejšie naladení sa vydali na túru na Ostrý vrch. Lesné stúpanie a intenzívne slniečko preverilo našu kondíciu, a veru, počas karantény sme síce ušili desiatky kilometrov stehov, no do nôh sa nám už veľmi nepremietli. Dýchali sme z plných pľúc a bez rúšok tak akosi aj radostnejšie. Bolo to príjemné popoludnie, v ktorom nechýbala výdatná búrka a ani ešte výdatnejší divinový guláš.

Veríme, že nám všetkým ďalšie dni prinesú nové zakázky a od šitia rúšok v čase krízy sa budeme môcť opäť vrátiť k tomu, v čom sme všetci dobrí. Best4stage ako umelecká krajčírska dielňa k svojim kreatívnym projektom a naši dodávatelia, partneri a priatelia zasa k svojej práci a zákazníkom. Ako Vlado Snížek vraví, „priatelia vo vire, ďakujeme vám“! Spoločne sme zvládli to, čo bolo a spoločne zvládneme aj to, čo príde.