Súťažná matematická úloha

Pre tých, čo vedia nielen šiť ale aj rátať…

Na našej facebookovej stránke nájdete matematickú slovnú úlohu. Takú zo života… Dokážete ju vyriešiť? Jedna naša pani zákazníčka šije montérky a pokazil sa jej stroj. Zavolala nám, či nemáme na predaj staršiu dierkovačku. Mali sme.

A teraz to zadanie: Zákazníčka potrebovala vyrobiť dierky na 600 ks montérok. Od nás odkúpila dierkovačku v cene 400 Eur. Práca jej bude trvať 5 dní. V coworkingovej dielni krajčovina.sk stojí 5-dňový vstup podľa cenníka na www.krajcovina.sk

Súťažná otázka: Koľko Eur by zákazníčka ušetrila, ak by namiesto kúpy vlastnej dierkovačky prišla k nám do dielne krajčovina.sk a upravila si montérky u nás?

Pre zjednodušenie do celkovej úspory nezahŕňajte premenné, ako sú úspora za elektrický prúd, svetlo, kúrenie, riziko poruchy stroja, náklady na opravu, údržbu a nastavenie, časový stres a ohrozenie termínu zakázky, pretože kúpa stroja a jeho transport trval 4 dni.

Vaše odpovede píšte priamo do komentárov na našej facebookovej stránke. Zo správnych odpovedí vyžrebujeme výhercu, ktorému venujeme prenosnú permanentku Kompletka na 5 vstupov.

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.