Šijeme pre WEST SIDE STORY – časť 1: 4 týždne do premiéry

Známy americký muzikál West Side Story uvidíme toto leto v rakúskom Seefestspiele Mörbisch. S touto známou operetnou scénou spolupracuje naša krajčírska dielňa už niekoľko rokov. Tento rok je však práca na kostýmoch predsa len niečím výnimočná. Jednak ožívajú divadlá po nútenej pandemickej prestávke a zároveň je pripravovaný titul tak trochu žánrovou novinkou. Tentokrát na nás nečaká výroba opulentných kostýmov pre klasickú operetu, ale stylizovaná atmosféra drsnej newyorskej ulice z 50-tych rokov.

Známy príbeh lásky na pozadí nepriateľstva dvoch táborov je aj dnes aktuálny. Nezmieriteľnosť oboch gangov, miestnych „Tryskáčov“ a portorikánskych prisťahovalcov „Žralokov“, odráža aj výtvarný návrh kostýmovej výtvarníčky Karin Fritz. Pre každú zo skupín vytvorila vlastný kostýmový rukopis a individuálnu farebnosť. Rozhovor s p. Fritz o tom, ako sa rodil kostýmový koncept, nájdete na tomto linku.

Ako po iné roky, aj tentokrát nám materiál dodáva firma Select v Trenčíne. V posledných mesiacoch, kedy cítime dopady krízy na našich dodávateľov materiálov, sme veľmi radi, že firma Select Trenčín má výbornú logistiku a dodacie termíny. Okrem širokého výberu látok sú stále výborne zásobení aj pomocným materiálom. Podšívky, výstuže, podlepenie…, to všetko divák nevidí, ale bez toho by sa kostýmy nedali urobiť.

Dátum premiéry West Side Story je stanovený na 8. júla 2021. V týchto dňoch intenzívne pracujeme, aby sme mali všetky kostýmy hotové včas na pripravovanú kostýmovú skúšku.

WEST SIDE STORY časť 2: Kostýmová skúška