Nielen šitím je človek živý

Pri tvorivej práci uteká čas veľmi rýchlo, to všetci dobre poznáme. Niečo nové a krásne vzniká priamo pod našimi rukami a nám sa nechce prestať, tak veľmi je ten proces vzrušujúci.

Niekedy je však lepšie ponáhľať sa pomaly a dopriať si krátku pauzu. Tým však nemáme na mysli schrúmanie tyčinky KitKat alebo cigaretku niekde v prievane. V otvorenej dielni Krajčovina sa váš tvorivý proces krátkou prestávkou v skutočnosti nepreruší. Naopak, od projektu na krok poodstúpite a odmenou vám bude nový, svieži vhľad. V dielni na to máme vytvorený ideálny priestor na spôsob útulnej kuchynky s mikrovlnkou, chladničkou a tiež s kancelárskym vybavením. Nielenže si vyvetráte hlavu a odpočiniete pri voňavej káve ale zároveň si popri tom šikovne vybavíte svoju súkromnú administratívu. Nemáte doma tlačiareň alebo skener? Nevadí, v našej kuchynke ho nájdete. Pracujete na projekte a potrebujete priebežne komunikovať s klientom? Žiaden problém, v dielni je wifi a PC.

Ak človek pracuje v domácich podmienkach, jednou z vecí (okrem vybavenia) ktorá mu chýba, je kontakt s inými ľudmi a možnosť vzájomného zdieľania. Neimprovizujte sami doma, príďte šiť medzi nás a úplne prirodzene sa dostanete do komunity krajčírov, dizajnérov, všetko ľudí šikovných, podnikavých a tvorivých. Po cennú skúsenosť, dobrú radu to potom nemáte ďaleko. A možno na problém, s ktorým si pri výrobe už dlho lámete hlavu prinesie riešenie jedna spoločne strávená káva v našej kuchynke.