Kam na látky? K Pončíkovi

Stará múdrosť vraví, že všetko, čo potrebuješ, máš na dosah ruky. Niečo pravdy na tom asi bude. Neosvedčilo sa nám hodiny prehľadávať ponuky e-shopov s látkami a dúfať, že tak nájdeme materiál, aspoň trocha podobný našej predstave (ktorý bude so šťastím aj skladom a v požadovanom množstve). Nekupujeme mačku vo vreci, namiesto toho sa ohľadom materiálov obraciame už niekoľko rokov na predajňu s metrovým textilom a krajčírskymi potrebami – firmu Pončík.

Rozhodnutie, aký druh materiálu bude pre strih najvhodnejší, urobíme v dielni. K Pončíkovi prídeme už s konkrétnou predstavou a skicami. Niekedy je projekt náročnejší a na predajni u nich strávime dlhší čas. Látky potrebujeme vidieť, doslova si ich „ochytať“, kombinujeme farby, riešime budúcu dostupnosť, zloženie, gramáž… A čo ak nenájdeme farbu alebo vzor, ktorý práve potrebujeme? Žiaden problém, pretože u Pončíka využívame službu celoplošnej potlače materiálu.

Možnosť celoplošnej potlače materiálov sme využili aj pri práci na kostýmoch pre berlínsky muzikál o živote Franka Sinatru

Zásobu skladu a výber látok majú skutočne veľkorysý. Zároveň u nich nájdeme aj menej bežné materiály, ktoré často využívame pri výrobe kreatívnych kostýmov a rekvizít. Poteší, že firma Pončík nie je žiaden nováčik, na trhu sú už vyše 20 rokov. Vďaka tomu majú rozhľad a v materiáloch sa výborne orientujú. Zároveň idú s dobou, pripravujú moderný e-shop, sympatický vernostný systém a okrem látok ponúkajú aj strihy.

Extra výhody pre našich klientov

Ak šijete v našom krajčírskom coworkingu, objednajte si materiál pre svoj projekt cez našu dielňu. Nemusíte si robiť starosti, ako tú ťažkú a dlhú rolu materiálu dostanete k nám do dielne. O dopravu vášho materiálu priamo do dielne sa postaráme my a na termín vašej rezervácie ho budete mať u nás pripravený.

Ak ste našim klientov a naša dielňa šije pre vás, môžete na logistike a skladovaní materiálov významne ušetriť. Zároveň Vám vieme ohľadom materiálov poradiť. Nebojte sa nás opýtať, ako to funguje.