Výroba firemného maskota

Firemný maskot je predovšetkým vynikajúci marketingový nástroj, ktorý dokáže dať aj neosobnej značke ľudskú tvár. Je veľmi vďačným sprostredkovateľom nenúteného a pozitívneho kontaktu medzi firmou a jej zákazníkmi. Ak si chce značka zlepšiť zapamätateľnosť, je vytvorenie maskota a jeho nasadzovanie do predajných kampaní výborný krok.

Pri výrobe maskota nám vstupuje do procesu viacero premenných. Najdôležitejšie je, aby bol maskot ľahko identifikovateľný so značkou. Pri jeho návrhu si dávame záležať na tom, aby vyvolával pozitívne emócie, bol príjemný na dotyk a aby napriek veľǩosti u detí nevyvolal strach. V procese konštrukcie dbáme na to, aby bol maskot v praxi bezproblémovo a dlhodobo využiteľný. Osoba, ktorá sa do maskota oblieka, musí mať napriek jeho objemu zabezpečenú dostatočnú pohyblivosť, viditeľnosť a prísun vzduchu.

Maskot novej generácie – smart verzia

Vďaka našej skúsenosti so scénickou tvorbou vieme navrhnúť maskota tak, aby sme získali funkčný, tzv. smart kostým. Sila maskota nemusí byť len v jeho veľkosti a personifikácii značky, ale moderný maskot môže byť vyhotovený tak, aby bol jeho situačný repertoár scénok bohatý. Z pohľadu dramaturgie marketingovej akcie je disponovanie smart maskotom, ktorý má v sebe implementované viaceré funkcie vítané spestrenie. Výhodou maskota je jeho situačná flexibilita, schopnosť lepšie zaujať publikum a tiež aktívne zapojiť divákov do programu. Pretože maskot prichádza do úzkeho kontaktu s publikom, kladieme dôraz na detail, voľbu príjemných materiálov a kvalitné spracovanie.

Výroba sliepky Klotildy pre Kinekus

Pre obchodnú sieť Kinekus sme vytvorili maskota sliepky Klotildy, ktorá vtipne zastupuje túto značku v reklamných kampaniach. Maskot sliepky bol určený pre slávnostné otvorenie novej predajne v Trnave. Maskota sme vizuálne realizovali na základe zmenšenej verzie, dodali mu potrebný objem a proporcie. Chceli sme, aby bol maskot opakovane použiteľný, ľahko sa skladoval a transportoval. Ako bonus sme mu na mieru ušili prepravný obal, ktorý maskota ochráni počas prepravy a skladovania. Maskot má výbornú pohyblivosť a má dostatočnú cirkuláciu vzduchu, čo je dôležité v prípade akcií v horúcich letných mesiacoch.