Venovali sme 300 turbanov pre detskú onkológiu

Pre značku Moonlou šijeme už nejaký čas, spoločne sme vytvorili strihovo rozmanité kolekcie turbanov a čeleniek a celé je to pre nás veľmi príjemná a inšpiratívna spolupráca.

Práve vďaka Moonlou sme turbany začali vnímať nielen ako módny doplnok, ale skôr ako funkčnú pomôcku. Uvedomili sme si, že je medzi nami veľké množstvo žien, ktoré v dôsledku rôznych ochorení vlasy stratili, alebo majú s vlasmi problémy a práve nosením turbanov sa cítia opäť žensky a sebaisto.

Krajčovina šila pre deti bez vláskov

Značka Moonlou od roku 2020 spolupracuje s oddeleniami detskej onkológie na Slovensku a za ten čas už venovala stovky kusov turbanov pre detských pacientov. Preto sme sa opäť rozhodli priložiť naše ruky (ihly, nožnice a metre,..) k dobrému dielu. Bezplatne, na naše náklady sme u nás v dielni na Záhorí ušili v rekordne krátkom čase 300 kusov turbanov, ktoré sa v tejto chvíli už nachádzajú na hlávkach, ktoré ich potrebujú najviac.

Veľmi nás teší, že sme mohli pomôcť, a to práve takým spôsobom, ktorý vieme najlepšie. Starou dobrou krajčovinou. Aj krajčírska technika si zaslúži pochvalu, naše Garudany opäť nesklamali, fungovali spoľahlivo a neúnavne.

Ak sa šije horúcou ihlou, obyčajne to nestojí za veľa. Ale ak je pri šití horúce srdce, tak sa dejú správne veci…